Transgrancanaria 2021!

Na přelomu února a března letošního roku se Martin a Aneta vydali na čtrnáctidenní pobyt na ostrov Gran Canaria, jehož středobodem byl Maraton v rámci závodu Transgrancanaria.

 
Jak to vše probíhalo a jaké oblečení na takový závod zvolili?
 
 
V týdnu před závodem jsme podnikali výběhy po částech tras závodu, abychom věděli, do čeho jdeme. Navštívili jsme ale dokonce dráhu stadionu v Maspalomas, kde jsme probouzeli nohy před výkonem. Ve druhém týdnu, po závodu, jsme v rámci regenerace pobíhali po plážích a chodili po horách.
 
60c6f7e1-8bc4-4e65-b54e-3fa9a199d7a8
 
S sebou jsme si nabalili bot a oblečení, co jen kufr dovolil. Co se bot týče, oba jsme zvolili HOKA HUPANA na běžnou chůzi, či silniční a dráhové výběhy. Aneta si navíc zabalila jen HOKA SPEEDGOAT, se kterými si vystačila jak na závod, tak na terénní pochody a běhy. Zato nerozhodný Martin si zabalil pro jistotu dvoje boty do terénu, konkrétně HOKA CHALLENGER ATR a DYNAFIT ULTRA 100. A aby se cítil pohodlně i v domácím prostředí, přibalil si také pantofle HOKA ORA RECOVERY.
 
image0 (2)_1
 
Počasí panovalo celou dobu velmi proměnlivé, proto jsme jednou běhali tak moc nalehko, jak si jen dovedete představit a podruhé nabalení jako v zimě. Vlastně jen v rámci závodu Martin třikrát změnil oblečení. Ze třech stupňů na startu (které doprovázel silný vítr a mrholení) jsme se totiž dostali do dvaceti tří stupňů. Společnost nám oběma téměř vždy dělala vesta Salomon Slab, do které jsme na jakýkoli výlet dokázali sbalit vše potřebné.
 
Martin & Aneta
 
image2 (1)   image0 (1)  
Zpět do obchodu