Závod na Blaník z pohledu našeho Martina

S Martinem jste se měli možnost setkat u nás na prodejně, kde každému rád najde to správné běžecké vybavení. Tentokrát opustil prodejní pult a šel si zaběhnout virtuální závod na Blaník. Jelikož podmínky nebyly zrovna jednoduché a správné oblečení bylo nustností, tady je jeho report!

    

V neděli jsme se vydali s kolegy ze Štefko running teamu, Jardou a Tomášem, na virtuální závod Zimní běh na Blaník. Závod jsem v posledních letech běžel třikrát. Letos nás ovšem čekalo trochu jiné dobrodružství – proběhnout si trasu „jen tak", pokochat se a zkusit udělat cestou pár fotek.


Počasí nám vyšlo krásně zimní (až -5°), čemuž jsme samozřejmě přizpůsobili oblečení a obutí. Jarda vyběhl v botách Brooks cascadia 14, na sobě měl legíny BUFF ELMER, jako první vrstvu termo triko BRUBECK a na něm měl mikinu a vestičku. Vodu v SALOMON SOFT FLASK si nesl v kapse.


Tomáš obul DYNAFIT ULTRA 100, legíny DYNAFIT, první vrstvu DYNAFIT DRYARN, přes ní mikinu a rukavice také od DYNAFITU, čepici BUFF PRO TEAM a na zádech vestu SALOMON SLAB 5 a QUIVER s holemi DYNAFIT VERTICAL PRO, které nakonec ani nepoužil. :-)

 

d28f1c6a-787d-49b6-84b8-d469355b8b25  a82163c9-5c01-4b0c-b338-87d130fc8421

 


Já jsem nazul HOKA ONE ONE SPEEDGOAT, čehož jsem trošku litoval,neb mi to klouzalo z nás nejvíc :)


Přes legíny 2xU jsem přetáhl svůj objev letošní zimy – COMPRESSPORT TRAIL RACING SHORTS, jako první vrstvu jsem zvolil X-Bionic Accumulator, přes něj mikunu COMPRESSPORT SWIM BIKE RUN ,kterou rád používám zejména kvůli kapuci.Na ni ještě bundu SALOMON,neboť jsem vyhlášený "zmrzlík" a vestu stejnou jako kolega Tomáš. K tomu merino čelenku BUFF a oblíbené poznávací znamení – růžové rukavice Saucony.

Krátce po poledni jsme vyběhli pohodovým tempem směrem k vrcholku. Nebáli jsme se v kopci místy přejít do chůze, případně i zastavit a udělat fotku a pokochat se zasněženou krajinou!


Celou cestou jsme potkávali a zdravili běžce vracející se z Blaníku.

image0


K rozhledně jsme dorazili zhruba v čase 1 hodina 24 minut. Následovalo nezbytné selfiečko, lehké občerstvení v podobě gelu AGAVE, aby to frčelo cestou dolů.
Frčelo to až tak, že se mi podařilo dvakrát spadnout, takže pro jistotu nezbývalo, než se vrátit k výletnímu tempu.


Do cíle v zámeckém parku jsme doběhli v čase 2 hodiny 26 minut, což je v mém případě asi o 15 minut déle, než jsem trasu běhal v závodech. Je ovšem třeba podotknout, že tentokrát byla jak větší zima, tak víc sněhu, místy dost uklouzaného,zmrzlého, místy naopak vysokého.
Výlet se po všech stránkách vydařil a doufáme, že příští rok si už znovu zaběhneme závod.


Za TFRUN Martin.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení