Závod na Blaník z pohledu našeho Martina

S Martinem jste se měli možnost setkat u nás na prodejně, kde každému rád najde to správné běžecké vybavení. Tentokrát opustil prodejní pult a šel si zaběhnout virtuální závod na Blaník. Jelikož podmínky nebyly zrovna jednoduché a správné oblečení bylo nustností, tady je jeho report!

    

V neděli jsme se vydali s kolegy ze Štefko running teamu, Jardou a Tomášem, na virtuální závod Zimní běh na Blaník. Závod jsem v posledních letech běžel třikrát. Letos nás ovšem čekalo trochu jiné dobrodružství – proběhnout si trasu „jen tak", pokochat se a zkusit udělat cestou pár fotek.


Počasí nám vyšlo krásně zimní (až -5°), čemuž jsme samozřejmě přizpůsobili oblečení a obutí. Jarda vyběhl v botách Brooks cascadia 14, na sobě měl legíny BUFF ELMER, jako první vrstvu termo triko BRUBECK a na něm měl mikinu a vestičku. Vodu v SALOMON SOFT FLASK si nesl v kapse.


Tomáš obul DYNAFIT ULTRA 100, legíny DYNAFIT, první vrstvu DYNAFIT DRYARN, přes ní mikinu a rukavice také od DYNAFITU, čepici BUFF PRO TEAM a na zádech vestu SALOMON SLAB 5 a QUIVER s holemi DYNAFIT VERTICAL PRO, které nakonec ani nepoužil. :-)

 

d28f1c6a-787d-49b6-84b8-d469355b8b25  a82163c9-5c01-4b0c-b338-87d130fc8421

 


Já jsem nazul HOKA ONE ONE SPEEDGOAT, čehož jsem trošku litoval,neb mi to klouzalo z nás nejvíc :)


Přes legíny 2xU jsem přetáhl svůj objev letošní zimy – COMPRESSPORT TRAIL RACING SHORTS, jako první vrstvu jsem zvolil X-Bionic Accumulator, přes něj mikunu COMPRESSPORT SWIM BIKE RUN ,kterou rád používám zejména kvůli kapuci.Na ni ještě bundu SALOMON,neboť jsem vyhlášený "zmrzlík" a vestu stejnou jako kolega Tomáš. K tomu merino čelenku BUFF a oblíbené poznávací znamení – růžové rukavice Saucony.

Krátce po poledni jsme vyběhli pohodovým tempem směrem k vrcholku. Nebáli jsme se v kopci místy přejít do chůze, případně i zastavit a udělat fotku a pokochat se zasněženou krajinou!


Celou cestou jsme potkávali a zdravili běžce vracející se z Blaníku.

image0


K rozhledně jsme dorazili zhruba v čase 1 hodina 24 minut. Následovalo nezbytné selfiečko, lehké občerstvení v podobě gelu AGAVE, aby to frčelo cestou dolů.
Frčelo to až tak, že se mi podařilo dvakrát spadnout, takže pro jistotu nezbývalo, než se vrátit k výletnímu tempu.


Do cíle v zámeckém parku jsme doběhli v čase 2 hodiny 26 minut, což je v mém případě asi o 15 minut déle, než jsem trasu běhal v závodech. Je ovšem třeba podotknout, že tentokrát byla jak větší zima, tak víc sněhu, místy dost uklouzaného,zmrzlého, místy naopak vysokého.
Výlet se po všech stránkách vydařil a doufáme, že příští rok si už znovu zaběhneme závod.


Za TFRUN Martin.

 

Zpět do obchodu